ABD Büyükelçiliği Hibe Programı Kapsamında KHAS’a Yeni Proje Desteği

27 Aralık 2022

Uluslararası İlişkiler bölümümüzden Doç. Dr. Salih Bıçakcı’nın “She4Cyber: Siber Güvenlikte Kadını Güçlendirme” başlıklı projesi ABD Büyükelçiliği Hibe Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

She4Cyber projesi, kadınların siber güvenlik sektöründeki kapasitelerini ve görünürlüklerini artırmayı, sektördeki cinsiyete dayalı ayrımcılığa yönelik farkındalığı sağlamayı ve bu ayrımcılıkla mücadele etmeyi hedefliyor. She4Cyber projesinin iki temel amacı bulunuyor: Türkiye’nin siber güvenlik kapasitesini geliştirmek ve kadınların siber güvenlik sektörüne katılımını artırarak siber güvenlik yaklaşımlarına farklı boyutlar getirip sektöre yeni bakış açıları kazandırmak.

ABD Büyükelçiliği Hibe Programı tarafından desteklenen She4Cyber projesine, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanlarında toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını artırmak amacını taşıyan bir sivil toplum kuruluşu olan SistersLab ile siber güvenlikte çeşitliliği ve kapsayıcılığı geliştirmeye çalışan bir sivil toplum örgütü olan The Diana Initiative destek veriyor.

Dr. Bıçakcı’yı tebrik ediyor, araştırmasında başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.